Budowa stacji transformatorowych kontenerowych – to musisz wiedzieć

Bezpieczeństwo systemu zasilania obiektu. Oszczędność miejsca we wnętrzu. Możliwość obsługi wewnętrznej i wewnętrznej. Stacje kontenerowe transformatorowe, bo o nich mowa, dzięki ich licznym zaletom wykorzystuje się zwłaszcza do zasilania placów budów, odbiorców miejskich oraz obiektów przemysłowych. Mają one postać gotowego kontenera, w którego wnętrzu umieszcza się wszystkie niezbędne elektryczne urządzenia, w tym rozdzielnice średniego i niskiego napięcia (SN i nN), transformatory oraz inne instalacje wewnętrzne. Sama obudowa stacji najczęściej wykonywana jest z metalu lub betonu.

Kontenerowe stacje transformatorowe budowa przez ELEKTROTEST Opoczno

Zanim szerzej rozwiniemy temat: kontenerowe stacje transformatorowe realizacja, powiedzmy czym dokładnie są omawiane urządzenia, jaka jest ich specyfika. Są to prefabrykowane (dostarczane na inwestycję jako gotowe zestawy) systemy które podłącza się do sieci mającej napięcie najczęściej 6÷20 kV. W przypadku chociażby odkrywkowych kopalni napięcie to może być wyższe i sięgać do nawet 30 kV. Dzięki stacjom kontenerowym transformatorowym możliwe jest łatwe zasilenie elektroenergetycznej sieci niskiego napięcia mających napięcie na poziomie 3×230/400 V.

Budując stacje transformatorowe kontenerowe w firmie ELEKTROTEST Opoczno stawiamy przede wszystkim na elastyczność i indywidualne podejście do klienta. Tylko bowiem takie podejście pozwala zrealizować system w pełni odpowiadający na potrzeby odbiorców. Zupełnie inaczej planujemy realizację stacji transformatorowych kontenerowych zlokalizowanych przy osiedlach mieszkaniowych, a inaczej tych obsługujących rozbudowane kompleksy przemysłowe, rekreacyjne czy biurowe.

Dla naszych specjalistów kluczową sprawą są także udogodnienia umieszczane w stacjach trafo kontenerowych. Należą do nich chociażby inteligentne, nowoczesne moduły służące do optymalnego zarządzania energią oraz zaawansowane panele do obsługi wewnętrznej bądź wewnętrznej. Oczywiście kluczowy jest też wygląd zewnętrzny stacji, jego dopasowanie do architektury istniejącej już w otoczeniu.